نکات مهم برای انتخاب آتلیه عروس و داماد

عکس های عروسی مهمترین چیزی است که از آن شب رویایی باقی می ماند نتیجه تمام زحمات شما برای مراسم در این عکس ها ضبط می شود و با هر باردیدن و مرور عکس ها خاطرات شیرین را با خود یاد آوری می کند ،  با ارائه عکس ها به دوستان و کسانی که در جشن حضور نداشتند می توانید آن روز را تداعی کنید پس می دانید که اهمیت انتخاب آتلیه عروس بسیار زیاد است زیرا هر چقدر کیفیت کارشان بالاتر باشد عکس های جذاب تری خواهید داشت .

عکاسی برای عروسی بسیار حرفه ای تر از عکاسی های عمومی است ، نکاتی که با در نظر داشتن آن عکس های حرفه ای و جذاب را ارائه خواهید داد :

مدیریت زمان داشته باشید

با برنامه ریزی درست و دقیق با مسئول اجرایی برنامه ها هرگز زمان از دستتان نمی رود و زمان را مدیریت خواهید کرد ، شما همیشه باید زمان کافی را داشته باشید. نداشته‌اید . از برنامه روز آگاه باشید از زمان و مکان جشن عروسی آگاه باشید ، تایم بندی مراسم را در دست داشته باشید زمان آرایشگاه عروس ، زمان ورود به محل برگزاری جشن و … اگر از این موارد بی اطلاع باشید زمان را از دست می دهید .

 

خلاقیت با نور طبیعی محیط بیرون

برای افزایش جذابیت و انتقال حس عاشقانه عکس هایتان ، اگر بیرون از دفتر ازدواج ، الگوی نور خوبی دیدید حتما از ان استفاده کرده و عکس های خلاقانه ثبت کنید ، این نکته فراموش نشود که باید برای ثبت این عکس های خلاقانه عجله کرد زیرا الگوهای نور ناپایدارند و سریع از بین می روند پس حرفه ای عمل کنید .

آتلیه عکاسی عروس

 

از اهمیت پس زمینه غافل نشوید

پیش از روز عروسی در محلی که قرار است  به عکاسی بپردازید بروید و جستجو کنید تا بهترین بناها را پیدا کنید . برای پس زمینه عکس هایتان از خطوط معماری قوی مثل ستون ‌ها ، نهایت استفاده را ببرید .  برای داشتن کادر بندی خوب ،  پس زمینه اهمیت بالایی دارد  ؛ اگر پس زمینه را درست و خوب انتخاب کنید  ، پیش زمینه به درستی در جایش قرار می‌گیرد .

 

خلاقیت در کادر بندی عروس و داماد

در کادربندی خلاقیت و نو آوری به خرج بدهید مثلا زمان عکاسی از عروس و داماد در ماشین عروس برای کادر بندی از شیشه ماشین عروس استفاده کنید . حتی اگر ممکن بود ، عکاسی در داخل ماشین عروس را هم امتحان کنید.

 

ژست گرفتن های افراطی ممنوع

ژست گرفتن های افراطی باعث می شود حس و حال و شور و عشقی که در لحظه دارید محو شود و فقط عکس از ژست شما ثبت شود و بدترین اتفاقی است که می تواند در عکس هایتان بیافتد ، بگذارید حس های واقعی شما در عکس بیافتد ، خنده ها ، گریه ها ، استرس ها و … وظیفه عکاس عروس خلق این عکس ها می باشد . برای طبیعی تر شدن عکس هایتان از ژست گرفتن ها پرهیز کنید . یک عکاس خوب با شناخت نور و آگاهی دانش عکاسی می تواند عکس های بی نظیری از شما ثبت کند ، این روز برای شما خاص است پس بگذارید با دیدن عکس ها خاطرات آن روز برایتان خوب یاد آوری شود .

برای گرفتن چند عکس با ژست برای جذابیت بیشتر عکس حالت s مانندی به اندام خود بدهد مانند مدل های خارجی برای راحتی در ژست گرفتن می توانید از چند عکس برای نشان دادن مدل ژست دلخواهتان کمک بگیرید و همچنین از عروس بخواهید تا هنگام در دست گرفتن گل دست خود را خم نکند ، برای پیدا کردن ژست های جدید جستجو کنید با گرفتن ژست های مختلف و عکاسی از آن ها می توانید عکسی را که ژست بهتری در آن ثبت شده است را برگزینید .
گرفتن عکس های بدون آمادگی
زمانی که مهمان ها مشغول تبریک گفتن به عروس و داماد هستند ، از آن ها عکس های کاندید بگیرید . در این صورت چون آن ها بی اطلاع عکس می اندازید ژست خاصی نگرفته اند و شما عکس های بسار طبیعی خواهید داشت . در این حالت معمولا عکاسان خلاق بهترین عکس‌ها را از مراسم عروسی ثبت می کنند .

به عروس و داماد زمانی جهت صحبت با مهمان ها بدهید

برای اینکه در زمان عکاسی شما مهمان ها برای گفتن شاد باش و تبریکات به عروس و داماد مزاحم کارتان نشوند ، زمانی را برای این کار اختصاص دهید .

عکاسی در سایه ها

ممکن است مراسم عروسی در فصل تابستان باشد که در این فصل عروسی نور خورشید شدت بالایی دارد ، برای اینکه این نور دردسر ساز نباشد عورس و داماد را زیر سایه ببرید تا نوردهی بهتری داشته باشید و برای تراز نور صحنه از فلاش مکمل  استفاده کنید . برای اینکه فلاش مکمل را تنظیم کنیم به آپشن فلاش دوربین رجوع کنید .

زاویه دهی به دوربین

برای اینکه به عکس های تان حسی از حرکت به عکس اضافه شود به دروبین زاویه بدهید . حتما نباید دوربین در حالت عمودی و افقی برای ثبت عکس قرار بگیرد کمی خلاقیت به خرج بدهید با اریب نگه داشتن دوربین و تراز کادر بندی عکس های متفاوت و جذابی را ثبت کنید  البته فراموش نکنید این کار برای تفاوت بین عکس ها انجام می گیرد پس لزومی ندارد افراط کنید و همه عکس ها را این گونه بگیرید .

عکاسی با دیافراگم باز

برای برای عمق بخشی به میدان های کم عمق تر از بازترین دیافراگم لنز دوربین استفاده کنید در این صورت پس زمینه محو می شود و عروس و داماد را در فوکوس قرار می دهید ، برای انجام این کار باید دقت بالایی داشته باشید .

اضافه کردن blur که محو شدگی به عکس می دهد

برای اینکه حسی از حرکت را در زمان رقص عروس و داماد  به تماشاگر منتقل کنید باید  با سرعت شاتر پایین عکس بگیرید . از ترکیب فلاش و سرعت شاتر پایین برای فریز یا ثابت و بی حرکت کردن حرکات عروس و داماد ، در عین حالی که نور و حرکت محیط را به تصویر می کشید، استفاده کنید برای این که نویز کمتری داشته باشید باید حساسیت ایزوی دوربین خود را هم افزایش دهید ( البته نویز در وضعیت های کم نور فضای بسته بیشتر است . )

فلاش slow sync
برای استفاده از فلاش سرعت شاتر را مینیمم قرار دهید، بر روی ( حدود ۱۵/۱ الی ۲۵/۱ثانیه) تنظیم نمایید در این صورت از نور طبیعی محیط نهایت استفاده را می برید . هنگام حرکت همراه با عروس و داماد حرکت کنید از آپشن پنینگ استفاده کنید و عکس بگیرید تا پس زمینه محو شود و حرکت سوژه متوقف شود  .

استفاده از فلاش براکت
فلاش براکت را متصل کنید که چند سانتی متر بالاتر از لنز قرار می گیرد و سایه ها ی اضافی از عکس را به حداقل می رساند در این صورت بهترین کادرها را خواهید داشت برای گرفتن عکس های پرتره با فرمت منظره از فلاش landscape استفاده کنید .

استفاده خلاقانه از ترکیب بندی
Pre-focus را تنظیم کنید و عروس و داماد را لنز کارد بندی کنید ، توجه عروس و داماد را با لبخند زدن و صحبت راجع به موضوعی جلب کنید ، نگذارید متوجه عکس گرفتن شما شوند ، هر چه عروس و داماد در وضعیت طبیعی تری باشند عکس های زیباتری خواهید گرفت و خاطرات خوبی ثبت خواهید کرد .

با رعایت این موارد می توانید بهترین عکس ها را برای ثبت این روز خاص بگیرید و رضایت عروس و داماد را نیز جلب کنید .