شاید به نظر شما اینکه بتوانید در شب عروسی خودتان سوار بر اتومبیل لوکس و خودرویی که آرزویش را دارید خیلی رویایی به نظر برسد اما باید بدانید این که این کاری بسیار پر خطر است پس به شما توصیه میکنیم با خواندن این مطلب بهترین تصمیم ممکن را اتخاذ کنید

انتخاب شرکتی که از آن خودرو را اجاره می کنید

در انتخاب شرکت های اجاره ماشین عروس دقت بکنید و تمام تلاش خود را به کار ببندید که از خوش نام ترین های آن ها در شهر خود ماشین خود را تهیه کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید به هیچ وجه گول تبلیغات شرکت هایی که اتومبیل را با نصف قیمت بقیه شرکت ها به شما اجاره میدهند نخورید همیشه این تبلیغات همگی درست و از روی انصاف نیستند و گاها دیده شده که بعدا موقع تسویه برای شما خرج های پیش بینی نشده ای تراشیده و به شما متحمل می کنند. پس در انتخاب خود سعی کنید بیشترین دقت را داشته باشید. زمان عقد قرار داد تمامی بندهای قرار داد را مطالعه کنید اگر در مورد خاصی دچار شک بودید توضیح بخواهید و در صورتی که این بند از نظر شما مقرضانه بود از قبول آن امتنا کنید و بخواهید که آن را حذف یا اصلاح کنند . با انجام این کار شما از اتفاقات و کلاه برداری های احتمالی این شرکت ها پیش گیری می کنید.

ماشین با راننده یا بدون راننده

باید بدانید که اگر ماشین را بدون راننده انتخاب و اجاره کنید تمامی مشکلات احتمالی پیش آمده بر عهده شما خواهد بود و باید پاسخگوی شرکتی که از آن اتومبیل را اجاره میکنید باشید چون در موقع عقد قرارداد در این نوع قرارداد از شما سفته چک های تضمین گرفته میشود ولی اگر اتومبیل را با راننده انتخاب بکنید دیگر هیچ مسئولیتی بر عهده شما نیست و تمامی مشکلات پیش آمده احتمالی بر عهده راننده خود شرکت می باشد و شما هم در زمان عقد قرارداد هیچ برگ ضمانت نامه ای را امضا نمیکنید و د راختیار شرکت مورد اجاره نمی گزارید و فقط مبلغ اجاره اتومبیل را پرداخت میکنید. پس اگر برایتان رانندگی مهم نیست این روش را انتخاب و اگر رانندگی با اتومبیل را دوست دارید و میخواهید در شب مراسم شیرینی رانندگی با ماشین را داشته باشید باید این کار پر ریسک و پر خطر را به جان بخرید و عواقب آن را هم داشته باشید پس اگر اتومبیل را بدون راننده اجاره کردید این چند نکته را فراموش نکنید :

در انتخاب نوع دستی و اتوماتیک خودرو دقت کنید

از گل فروش بخواهید موقع گذاشتن گل ها و نصب مراقب بدنه خودرو باشد

یک نفر را مسئول نگهبانی از خودرو در حین مراسم و موقع پارک خودرو در جلوی تالار و اتلیه عکاسی بکنید و از او بخواهید که مراقب اتومبیل باشد که اتفاق ناگواری رخ ندهد که بعدا برای جبران آن متحمل هزینه های گزافی شوید.

در حین رانندگی علاوه بر اینکه از این روز تکرار نشدنی لذت کافی را میبرید احتیاط را سر لوحه کار خود قرار دهید تا خدای ناکرده با یک سهل انگاری شب خود را خراب نکنید.

تحویل گرفتن خودرو

اگر خودرو را بدون راننده اجاره می کنید در زمان تحویل گرفتن خودرو با خود دوستی یا آشنایی که به امر فنی اتومبیل آشنایی کافی داشته باشد و به اصطلاح آچار به دست (مکانیک) باشد را همراه ببرید تا قبل از تحویل خودرو را مورد بازرسی فنی قرار داده تا خدای ناکرده خودرو دچار نقص فنی نباشد و بعدا این هزینه ها را برای شما اعمال نکنند اکثر شرکت هایی که از قیمت هایی بسیار پایین تری نسبت به بازار دارند از این شگردهای ناجوان مردانه برای جبران هزینه های خود استفاده می کنند.

در موقع تحویل از بدنه خودرو عکس تهیه کنید که دارای تاریخ و ساعت باشد و در صورت وجود خش و خط و …  در بدنه خودرو آن را به شرکت اعلام کنید و بخواهید که در قرار داد شما آن را قید کنند.

ماشین عروس | سورانه

انتخاب نوع و مدل خودرو

در انتخاب نوع اتومبیل خیلی دقت بکنید گاها اتومبیل های کلاسیک به دلیل کوچکی اتاق مشکلاتی روبه رو خواهید شد احتمالا برای جا دادن دامن پرچین لباس عروس خانم در آن با مشکل روبه رو بشوید یا اتومبیل ارتفاع سقف کوتاهی داشته باشد و با آرایش و تاج سر عروس همخوانی نداشته باشد همگی این نکات را به یاد اداشته باشید.

در انتخاب نوع ماشین اتوماتیک و دستی دقت بکنید و اگر تا بحال سابقه رانندگی با ماشین اتومات را ندارید پیشنهاد ما این است که از ماشین های دستی استفاده و روز مراسم به خود و همسرتان استرس وارد نکنید.

از چند ماه قبل به فکر انتخاب نوع اتومبیل خود باشید چون اگر شما به اتومبیل های نایاب و کلاسیک علاقه مند باشید احتمال این است که زودتر آن را رزرو یا اینکه در شهر شما وجود نداشته باشد و مجبور باشید از شهرهای اطراف سفارش داشته باشید.

این کار به شما کمک میکند علاوه بر اینکه خیال خود را از نظر انتخاب نوع اتومبیل راحت می کنید میتوانید با خیال راحت بدنبال نوع تزیین گل آرایی اتومبیل باشید و در شهر خود جستجو و بدنبال گل فروشی باشید که روی این مدل ماشین از قبل تزیین داشته و ژورنال های کار آن گل فروشی را ببینید و خودتان نوع گل و نحوه چیدمان را روی اتومبیل انتخاب بکنید.

ضمنا در طول این زمان باقی مانده می توانید با خصوصیات فنی و آپشن های اتومبیل آشنا شوید و اطلاعات کسب کنید که بتوانید در طول مراسم از رانندگی لذت بیشتری ببرید و خدای ناکرده مشکلی برایتن پیش نیاید.

انتخاب ماشین  دارای ساندروف (شیشه سقفی بازشو)

با انتخاب این نوع اتومبیل شما لذت بیشتری را خواهید برد در زمان کوتاهی عروس خانم می تواند از ساندروف صورت خود و دسته گل را خارج و عکاس از این لحظه صحنه بسیار زیبایی را برای شما ثبت کند

 

استفاده حداکثری از اتومبیل

سعی کنید حالا که هزینه و ریسک احتمالی استفاده از این خودروهای اجاره ای را به جان خریدید از لذت رانندگی با آن ها هم استفاده بکنید با همسر خود یک ساعت را به رانندگی و گشت در شهر بگذرانید به مکانی که برای اولین بار با هم آشنا شدید بروید به جاهایی که با هم خاطره دارید بروید اگر در شهر شما دریاچه یا مکانی خاص وجود دارد به آنجا بروید و از عکاس خود بخواهید در طی مسیر شما را همراهی کند ولحضات زیبای شما را ثبت و به تصویر بکشد.

انتخاب دو ماشین عروس

اگر در موقع انتخاب اتومبیل به مشکل برخوردید و سلیقه شما و همسرتان با هم متفاوت بود  و از نظر مالی مشکلی نداشتید می توانید دو ماشین عروش داشته باشید با یکی از اتلیه تا تالار بروید و با دیگری در کارناوال آخر مراسم شرکت بکنید

کرایه ماشن عروس

انتخاب آهنگ

لیستی از آهنگ های مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید و همراه داشته باشید البته از قبل از دستگاه پخش خودرو اطمینان حاصل کنید جون خودرو های کلاسیک غالبا پخش های کاست خور یا CD  خور هستند و قابیلت خواندن USB  را ندارند.

صرفه جویی در هزینه

اگر میخواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید می توانید خودرو را برای چند ساعت فقط اجاره کنید و فقط برای عکاسی و فیلمبرداری  از آن استفاده کنید و برای رفتن به تالار از اتومبیل خود استفاده کنید

خوراکی و نوشیدنی

همراه خود مقداری خوراکی خوشمزه مثل پاستیل شکلات و هرچیزی که خود و همسرتان دوست دارید داشته باشید تا در چند ساعتی که برای رفتن به آرایشگاه و آتلیه هستید ضعف نکنید

مدیریت زمان

همیشه در طول مراسم زمان را مدیریت کنید احتمال ترافیک در طول مسیر و حوادث غیر قابل پیش بینی را داشته باشید. چون اکثر مراسم عروسی مصادف با اعیاد و جشن های مذهبی می باشد پس شما ناگریز با ترافیک های احتمالی در مسیر روبه رو خواهید شد پس همیشه ۳۰ دقیقه از برنامه جلو تر باشید