اجاره ماشین عروس 

روز عروسی یکی از مهم ترین روزهای زندگی هر فردی است . همه چیز باید برنامه ریزی شود و طبق برنامه انجام شود . انتخاب ماشین عروس نیز از اهمیت به سزایی برخودار است ، یک ماشین عروس خوب ، اهمیت زیادی در شادترین شب زندگی شما دارد و به شما این امکان را می‌دهد تا به موقع با یک سواری با شکوه ، لوکس و خاص وارد مهمانی خود شوید ، در این مقاله سعی شده است به شرایط کرایه ماشین عروس بپردازد تا با آگاهی و دانش بتوانید به انتخاب درستی دست یابید .

 نکات ضروری در انتخاب و اجاره ماشین عروس

شرایط اجاره ماشین عروس:

اجاره کلیه اتومبیل ها در هر روز حداقل ۱۴ ساعت می باشد .
حداکثر سرعت استفاده از خودرو  ۱۰۰ کیلومتر است .
مسافت استفاده از خودروی کرایه ای نباید  از ۲۵۰ کیلومتر بیشتر باشد .
در بیشتر موسسه های کرایه اتومبیل این خودروها را ساعتی کرایه می دهند که ساعت استفاده از این خودروها ۱۲- ۲۴ و ۴۸ ساعت است .
نرخ کرایه هر اتومبیل از زمان شروع سرویس تا ساعت ۱۲ شب مطابق با قیمت های ارائه شده محاسبه و قبل از شروع سرویس دهی و تحویل خودرو دریافت می گردد و از ساعت ۱۲ شب به بعد قیمت ها یک و نیم برابر افزایش خواهد یافت .

هزینه بنزین نیز برعهده ی خودتان است و باید آن را به موسسه بپردازید .

شرایط اجاره ماشین عروسی بدون راننده:

قبل از تحویل خودرو به شما در صورت بدون راننده هرفردی باید گواهینامه خود را با کارت ملی معتبر در اختیار آن موسسه اتومبیل کرایه  قرار دهد .
بابت ضمانت اجاره ماشین عروس بدون راننده یک فقره چک به مبلغ اتومبیل از شما دریافت می کنند  .
در زمان اتمام مراسم و تحویل اتومبیل ، چک ضمانت شما به شما عودت داده خواهد شد ( در صورتی که صدمه ای به ماشین وارد کرده باشید باید ابتدا جبران خسارت کنید )
همه ی  مسئولیت ها از قبیل نگهداری و مراقبت از خودرو اجاره ای در قبال حوادث احتمالی به عهده شخص اجاره کننده می باشد .
در اجاره خودرو بدون راننده باید در نظر داشت که معمولا شرکت های اجاره خودرو باک بنزین ماشین را در شرایطی که تحویل داده اند در همان شرایط هم تحویل می گیرند و همچنین نظافت خودرو را می بایست در نظر بگیرید زیرا اگر زمانی که خودرو را با نظافت کامل به شرکت تحویل ندهید شرکت هزینه کارواش که حدودا بین ۲۵ تا ۴۰ هزار تومان است را از شما دریافت می کنند .

اجاره اتومبیل عروس با راننده:

در صورتی که  اجاره اتومبیل با راننده باشد  ، دیگر نیازی به ارائه چک با ضمانت نمی باشد و کلیه مسئولیت اتومبیل به عهده راننده می باشد .
( معمولا  کسانی که برای کرایه این خودروها به این مراکز می‌آیند اغلب کسانی هستند که ببیشتر ماشین‌ها را بدون راننده و برای ۱۲ ساعت کرایه می‌کنند . )
در بیشتر موسسه های کرایه اتومبیل  خودروهای کروک بدون راننده کرایه داده می‌شود که این امر هزینه زیادی برای مشتری دارد زیرا باید چک ضمانت بالایی برای ضمانت قرار دهید و همچنین اجاره آن گران تر است و هم چنین در صورت بروز حوادث باید هزینه های بالاتری را خرج کنید .

در برخی از این مموسسه های اتومبیل کرایه  تزیین ماشین عروس را خود آن شرکت بر عهده می‌گیرد اما بعضی دیگر از موسسه ها آراستن خودروها را  برعهده خود مشتری می‌گذارند و این مورد در قرارداد نیز ثبت می شود .

 

قیمت اجاره ماشین عروس

قیمت ها با توجه به نوع ماشین  (بین خودروهای خودروی کروک طرفدار بیشتری نسبت به شاسی‌بلند و کلاسیک دارد و می‌توان گفت که خودروهای کلاسیک خواهان زیادی ندارد .) و این که ماشین را با راننده کرایه می کنید یا  ماشین بدون راننده ، متفاوت هستند .

ماشین ها از تنوع بالایی برخوردار است که به صورت ساعتی ، روزانه و ماهانه کرایه داده می شود . و همچنین این مراکز اتحادیه‌ای هم ندارند و قیمت‌ها به صورت آزاد حساب می‌شود و در هر منطقه قیمت خاص خود را ارائه می دهند .

تزئینات ماشین عروس و گل آرایی

همانطور که طراحی و چیدمان محل برگزاری جشن عروسی مهم است ، انتخاب ماشین و تشریفات ظاهری آن هم اهمیت خاصی دارد ، در برخی از کشورهای دنیا که طرفدار عروسی ساده و بدون شلوغی هستند  مانند استرالیا رسم بر این است که زوج های جوان از اتومبیل های کلاسیک جهت تشریفات عروسی شان استفاده می نمایند که علاوه بر سادگی جذابیت خاص خودش را دارد ، معمولا این خودروها را از موسسات کرایه اتومبیل ، جهت استفاده در شب عروسی اجاره می کنند .

پس از انتخاب ماشین عروس مهمترین قسمت آراستن ماشین عروس است که با استفاده از لوازم تزئینی بر روی بدنه اتومبیل انجام می شود . معمول ترین و مرسوم ترین کار برای آراستن و تزیین ماشین عروس استفاده از دسته های گل است ، معمولا گل فروشی ها سعی می شود که زیباترین و جذاب ترین گل ها بر روی ماشین عروس بچسبانند . در برخی از گل فروشی ها تزیین داخلی ماشین عروس هم توجه ویژه‌ای دارند و وقت و انرژی زیادی برای ماشین عروس صرف می‌کند تا هم ظاهر ماشین و هم داخل ماشین را برای عروس و داماد به محلی رویایی بدل شود .

لوازم مورد نیازی که اغلب بکار گرفته می شوند عبارتند از : حریر ، پارچه های رنگی ، تور عروسی ، روبان و … حتی ممکن است که تزئین ماشین عروس با نوشته هایی همراه باشد ( مثل اسم عروس و داماد یا حروف اول اسم آن ها ) امروزه در برخی از کشورهای جهان برای زو ج هایی با سن پایین از عروسک های زیبا برای تزئین ماشین عروس استفاده می شود .

این نکته را فراموش نکنید  که گل فروشی‌هایی که در مناطق  بالاشهر هستند  هزینه‌های بیشتری درخواست می‌کنند ( اجاره مغازه یشان بیشتر است و برای همین هزینه سرویس دهی آنان بیشتر است ) . مطمئن باشید گل‌های بالا شهر و پایین‌شهر همه یکی هستند و زیبا شدن ماشین شما تنها به هنر و سلیقه کسی بر‌می‌گردد که قرار است ماشین شما را گل‌آرایی کند پس به دنبال فرد هنرمند و با سلیقه باشید.

قیمت گل‌آرایی با توجه  به نوع گل ، تعداد و حجم گل‌های استفاده شده بر روی ماشین ، ملزومات جانبی مانند تور و انواع عروسک و چیدمان آن‌ها بستگی دارد . گران ترین گل ها به ترتیب ، ارکیده ، آنتوریوم، رز و انواع گل‌های هلندی و تایلندی می‌باشد  . تا جایی که می‌توانید سعی شود  تاریخ مراسم خود را در اعیاد و مناسبت‌ها نیاندازید . در این روزها قیمت خدمات مربوط به گل‌آرایی افزایش قابل توجه‌ای دارد .

و در آخر این نکته لازم به ذکر است که از هواشناسی اطلاع داشته باشید تا زحمات و هزینه هایتان هدر نرود ، در روزهای بارانی و برفی تزیینات خراب می شود و همچنین در روزهای خیلی گرم گل های مورد استفاده روی ماشین عروس پلاسیده می شود و ظاهر زشتی را ایجاد می کنند .