انتخاب ماشین عروس یکی از مهمترین انتخاب ها برای برگزاری مراسم عروسی است . در این مقاله نکاتی را برای انتخاب بهتر در اختیارتان قرار می دهیم .

نکاتی در رابطه با اجاره خودرو برای مراسم عروسی

طبق قانون

از شرکتی خودرو اجاره کنید که اتومبیل هایش دارای مدارک قانونی باشد ، به این صورت در طول مراسم هراسی نخواهید داشت و با مشکلی روبرو نخواهید شد .

اطلاع از قوانین ثبت شده در قرارداد

شرکت های اجاره اتومبیل برای کرایه دادن ماشین عروس قوانینی دارد که تا وقتی داماد آن‌ها را نپذیرد و در قرارداد امضا نکند  از کرایه ماشین به آن‌ها معذورند ،  از جمله این قوانین عبارتند از : تسویه نقدی کامل قبل از حرکت ، رعایت تمامی قوانین راهنمایی و رانندگی ، رعایت تمام دست‌اندازها و چاله‌های خیابانی ، پرداخت هزینه اولیه سوخت و کارواش ، تردد با سرعت حداکثر۷۰ کیلومتر در ساعت رانندگی کنند . هم چنین در صورت به پایان رسیدن ساعت مشخص در قرارداد ، به ازای هر ساعتی که تحویل خودرو به تاخیر بیفتد هزینه‌ای متناسب با نوع خودرو دریافت می‌شود که حداکثر این مبلغ ۷۰ هزار تومان می‌باشد. حتما قرارداد را به طور کامل و با دقت مطالعه کنید زیرا گاها ممکن است از یکی از قوانین ذکر شده در قرارداد تخطی کنید و هزینه ای اضافی برای خارج شدن از چارچوب را طبق قرارداد باید بپردازید .  هم چنین برای کرایه هر ماشینی علاوه بر پرداخت هزینه اجاره ماشین باید چک یا سندی به اندازه مبلغ اتومبیل گرو بگذارید .

مناسب بودن ماشین انتخابی با شرایط فیزیکی شما

انواع مختلفی از ماشین برای ارائه سرویس به شما وجود دارد حتما بررسی کنید که کدام یک برای شما مناسب تر است . قبل از اجاره خودرو ، ماشین را تست کنید که از همه لحاظ برای تان مناسب باشد مثلا از لحاظ قامت و فیزیک اندامتان هم خوانی داشته باشد مثلا اگر شما درشت اندام هستید اگر از ماشین های دو درب کوچک استفاده کنید در حین قبل و بعد مراسم که از اتومبیل استفاده می کنید احساس راحتی نخواهید داشت و همین مسئله آرامش را از شما سلب می کند و هم چنین راحتی در سوار و پیاده شدن از ماشین برای عروس خانم بسیار حائز اهمیت است زیرا عروس با لباس عروس که معمولا پر چین و پیلی است و حجم زیادی را اشغال می کند را در نظر بگیرید ، عروس باید راحت بتواند از ماشین خارج و سوار شود و مسئله سوار شدن یا پیاده شدن از ماشین آرامش را از او سلب نکند .

صرفه جویی در انتخاب ماشین عروس

در هنگام انتخاب خودرو حتما مسئله مالی را هم در نظر بگیرید و جو زده تصمیم عجولانه نگیرید ، قرار نیست با هزینه زیاد که از چارچوب برنامه ریزی هایتان خارج است خودتان را در دردسر بیاندازید ، طبق وضعیت مالی خود اتومبیل اجار کنید ، از بودجه ای که برای اجاره اتومبیل در نظر گرفته اید شرکت را مطلع کنید تا آنها با توجه به بودجه ی شما بهترین مورد ها را به شما معرفی کنند ، هم چنین می توانید ماشین عروس را ساعتی کرایه کنید در این صورت زمانی که ماشین در پاریکنگ و بلا استفاده است هزینه ای را برای شما متحمل نمی شود . برای صرفه جویی بیشتر اگر خودتان خودرو شخصی دارید می توانید از آن استفاده کنید هر چند لوکس نباشد ، مزیت استفاده از خودروی شخصی علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها این است که همیشه خاطرات روز عروسی و خاطراتی را که در مسیر در داخل خودرو سپری کردید برای تان زنده می ماند ، هم چنین اگر خودروی شخصی ندارید یا برای مخارج عروسی و یا خرید آپارتمان خودرویتان را فروخته اید پیشنهاد ما این است که شما می توانید از خانواده ، اقوام نزدیک و یا دوستان صمیمی تان  درخواست کنید خودروی خود را برای این روز مهم زندگی تان به شما قرض دهند .

گرفتن راننده در صورت لزوم

حتما رعایت این نکته را بر خود لازم و ضروری بدانید که اگر گواهی نامه ندارید یا اینکه تسلط کافی در رانندگی در هنگامی که در ترافیک قرار می گیرید را ندارید ( اگر مراسم در روزهای تعطیلات رسمی باشد معمولا خیابات ها شلوغ و ترافیک های سختی در انتظارتان است ) یا حتی رانندگی در این موقعیت خاص با لباس های رسمی برایتان دشوار است از شرکت اجاره ماشین بخواهید تا راننده ای ماهر در اختیارتان قرار دهد تا در آرامش از لحظه لحظه این روز رویایی لذت ببرید .

تسلط بر خودروی انتخابی

اگر قرار است خودتان رانندگی خودرو را برعهده داشته باشید ، خودرویی را انتخاب کنید که تسلط بر راندن آن داشته باشید ، نهایت احتیاط را هنگام رانندگی داشته باشید چرا که در صورت تصادف کردن باید سال‌های زیادی از عمرتان را صرف جبران خسارت همان یک شب ناقابل بکنید ( مخصوصا اگر از ماشین های لوکس گران قیمت اجاره کرده باشید )

انتخاب رنگ مناسب برای ماشین عروس

در اجاره خودرو در صورت رعایت اصول بالا ، انتخاب تان را براساس سلیقه و دلخواه خود انجام دهید ، مثلا اگر رنگی غیر از سفید مورد نظرتان است همان را انتخاب کنید التزامی به رعایت این که حتما ماشین عروس سفید باشد نیست . در انتخاب رنگ ماشین این نکته نیز قابل ذکر است که رنگ انتخابی تان با گل هایی که برای آراستن ماشین عروس در نظر گرفته اید هم خوانی داشته باشد مثلا تزئین ماشین عروس با رنگ قرمز با گل های رز قرمز جذابیت نخواهد داشت و توی ذوق می زند ، پس هنگام انتخاب جلوی احساساتتان را بگیرید و رنگ های عجیب و غریب انتخاب نکنید هم چنین اگر ماشین عروس انتخابی از رنگ های خارج از عرف باشد برای تزئین و گل آرایی آن باید هزینه ی بیشتری را متحمل شوید .

wedding car ماشین عروس | سورانه

مدیریت زمان

اجاره خودرو را به روزهای پایانی و نزدیک به روز مراسم موکول نکنید ، زمان مناسبی را برای اجاره اتومبیل در نظر بگیرید تا در آرامش و بدون عجله بتوانید انتخاب درستی را انجام دهید .  اگر مراسم تان در روزهای خاصی از سال مثل ولادت های ائمه و تعطیلات رسمی باشد معمولا ماشین هایی که طرفداران بیشتری دارد را زودتر رزرو می کنند و برنامه ریزی شما ممکن است دچار مشکل شود .

بررسی و جستجوی نواقص فنی و ظاهری قبل از امضای قرارداد

قبل از بستن قرار داد در شرکت اجاره اتومبیل ، حتما خودرو را بررسی کنید در جستجوی خراش های احتمالی روی ماشین ، لکه ها و رنگ ها باشید هم چنین از سالم بودن پنجره ها ( پنجره ها را بالا و پایین کنید ) اطمینان حاصل کنید ، آینه های خودرو را نیز چک کنید ، از لحاظ فنی نیز ماشین را دقیق بررسی کنید ( در صورت وجود نقص فنی پس از قرارداد و پرداخت هزینه ، به ناچار همه هزینه های تعمیر به عهده شما خواهد بود )حتما اگر مشکلی بود در قرارداد ذکر کنید تا در موقع تحویل خودرو دردسری برایتان ایجاد نشود .

ماشین عروس را قبل از گل آرایی به کارواش ببرید

ماشین را معمولاً سه ساعت پیش از زمانی که می خواهید تحویل بگیرید ، باید برای گل آرایی ببرید . حتماً قبل از آن ماشین را تمیز کرده و بشویید . گل فروشی ها مسوولیتی در این زمینه ندارند ، پس زمانی را برای بردن اتومبیل به کارواش در نظر بگیرید ، اگر ماشین تان کثیف باشد حتی اگر گران ترین و زیباترین گل ها را هم برای آراستن آن انتخاب کنید جلوه ای جز تضاد نخواهد داشت و زحمات تان بی حاصل خواهد بود .

پر کردن باک خودرو

قبل از حرکت با خودروی کرایه ای حتما در نظر داشته باشید که باک خودرو را پر کنید تا با خالی شدن باک در مسیر و وسط فیلم برداری مواجه نشوید و از برنامه ریزی های مراسم عقب نمانید .