چرا اجاره خودرو

اکثر افراد بر این تصور هستند که برای صاحب اتومبیل شدن و لذت بردن از داشتن آن حتما باید آن را خریداری کرد ، اما خوشبختانه امروزه با مقوله های مختلفی در این امر رو به رو هستیم مانند (اجاره خودرو دربستی ، اجاره خودرو بدون راننده ، اتومبیل کرایه بدون راننده ، اجاره خودروهای تشریفاتی ، اجاره ماشین عروس) که میتوان در مواقع مختلفی از جمله مسافرت ها، عروسی و سایر شرایط کاری از داشتن یک خودرو لوکس و ایمن لذت برد.

اولین اجاره ماشین عروس جهان

سال ۱۹۰۳ شاهد اولین اجاره ماشین عروس در طول تاریخ بود که یک خودرو بنز دایملر که ۶ سال پس از تولدش(۱۸۹۷) در انگلستان، آن را تجربه کرد. بیشترین سرعت بنز دایملر فقط ۱۱مایل در ساعت بوده است. این ماشین متعلق به عروسی James Andrews و خانم Rosa Gough در سال ۱۹۰۳ بوده است.

نکاتی مهم در خصوص اجاره ماشین عروس

♦ در گذشته­ای نه چندان دور بسیاری از عروس ها رویای یک کالسکه با اسب های سفید در دل داشتند که مرد رویاهایشان سوار بر کالسکه از راه می رسد و این عروس خانم را به سمت خوشبختی می برد و  البته خالی از لطف نیست که بگوئیم هنوز دختر بچه ها این رویا را در خیال خود پرورش می دهند. اما در گذر زمان  این رویا که مردی با کالسکه و اسب سفید بیاید امروزه حداقل در تهران نمی تواند محقق شود و رویای عروس خانم ها نیز از کالسکه به ماشین های مدرن مثل پورشه و بنز و بی ام دبلیو تغییر کرده است و لازم به ذکر است که بسیاری از این عروس و داماد ها با کرایه کردن این ماشینها می توانند به آرزویشان رسیده و راهی خانه بخت شوند. این روزها به راحتی می توان انواع اتومبیل ها را در گروه های مختلف از جمله ، قدیمی تا خودروهای روز  و اسپرت کلاسیک یا شاسی بلند ، همراه با راننده یا بی راننده کرایه کنند. شیوه اجاره دادن در موسسات کرایه ی اتومبیل به شیوه های گوناگونی انجام می شود اما در کل به دو صورت ماشین های لوکس و قدیمی را در اختیار عروس و داماد قرار می دهند، که به صورت ساعتی و برخی روزانه در اختیارتان می گذارند .

اجاره ماشین عروس با راننده یا بدون راننده ؟

آن دسته از شازده دامادهایی که اهل ریسک نیستند و نمی خواهند گرفتار عواقب ناخواسته حاصل از کریاه اتومبیل شوند و یا برایشان فرقی نمی کند که خود رانندگی کنند یا کسی دیگر پشت فرمان باشد ،  بهتر است خودرو را همراه با راننده در اختیار داشته باشند زیرا در این صورت تمام مسئولیت متوجه خود موسسه می باشد، ضمن این که برای این حالت اجاره نمودن ماشین عروس نیاز به ارائه هیچگونه مدرک جهت ضمانت نیست.

♦ اگر قصد اجاره­ی اتومبیل به صورت ساعتی را دارید ، حتما زمانی را برای اتفاقاتی که ناخواسته و دور از انتظار شما ممکن است رخ دهد در اجاره ی آن را مدنظر داشته باشید و خاطر داشته باشید که هر یک از این عوامل ناخواسته مانند: بدقولی میهمانان ، عکاس ، به تاخیر افتادن کار آرایشگر و حتی ترافیک سنگین را بکنید تا بخاطر جریمه شدن بابت تاخیر برای تحویل اتومبیل اضطراب نداشته باشید.

♦ اگر قصد این را دارید که  یک اتومبیل قدیمی و عتیقه را سفارش دهید پیش از این اقدام به فکر خراب شدن آن باشید، لازم است بدانید که مواقعی پیش آمده که ماشین عروس گل زده را توسط جرثقیل به تعمیرگاه برده اند . اگر واقعا بر اجاره این اتومبیل ها پافشاری می کنید  بهترین عمل پیش گیرنده می تواند به همراه بردن راننده مخصوص این ماشین ها باشد در صورت بروز مشکلات ناخواسته  برای ماشین راننده که با زیر و بم ماشین آشنا می باشد بتواند کمک تان کند .

این را هم به خاطر داشته باشید که اگر لباس عروسی که به تن دارید دارای دنباله ، چین و تزئینات بسیار است ، توصیه می شود اتومبیلی را مد نظر قراردهید که با داشتن جای کافی و اندازه مناسب باعث چروک شدن لباستان نشود.

♦ بعد از رعایت تمام این نکات دقت و حساسیت کافی را نسبت به تزئین ماشین عروس انتخابی داشته باشید چه اگر با گلهای ریز تزئین شود مانند گلهای صحرا و علف جلوه خواهد کرد ، به همین منظور از گلهای درشت استفاده کنید تا جلوه زیباتری داشته باشد.

♦ جالب است بدانید که فصل ها نیز می تواند در تزئین ماشین شما تاثیر گذار باشند به طور مثال اگر درفصلی مانند تابستان قصد برپایی مراسم ازدواج را دارید باید بدانید که نیازی به تزئین ماشین با انواع گلها نیست و اگر هزینه برای این کار صرف کنید در واقع خودتان را به زحمت انداخته اید و پولتان بیهوده هدر شده است ، علت این سخن بسیار واضح  است زیرا گل ها در حرارت فصل تابستان خیلی سریع حالت شادابی خود را از دست می دهند و زیبایی اولیه خود را نخواهند داشت به همین خاطر شاید بهتر باشد خودتان کمی ابتکار بخرج دهید به جای آن می توانید با روبان و یا تور ماشین تان را تزئین کنید ، یادتان باشد شما انتخاب های زیادی برای تزئین دارید مثلا ماشین تان را به صورت تابلوی کوچکی از دریا با انواع ماهی ها و انواع صدف و ستاره ی دریایی ، یا حتی گلهای مصنوعی و بخشی از طبیعت تزئین کنید .

اجاره اتوموبیل عروس

♦ اما بیان این نکته خالی از لطف نیست که اگر خود صاحب اتومبیل هستید در هر مدل و رنگی که هست از پیکان گرفته تا وانت و اسکانیا و یا حتی بنز و یا سایر خودروها بهتر است همان را تزئین کنید و استفاده کنید، این را به یاد داشته باشید که با کرایه بهترین و لوکس ترین ها بالاخره از مد خواهد افتاد، اما اگر وسیله خودتان را تزئین کنید حتی با گذشت سالهای متمادی با یادآوری خاطراتی که از آن خواهید داشت لبخند روی لبهای شما نقش خواهد بست و هیچکس نمی تواند شما را مسخره کند، ضمن این که دیگر نگرانی­های حاصل از اجاره خودرو را نخواهید داشت و حوادث غیرمترقبه نیز سبب دلهره و اضطراب شما نمی شوند و در هزینه های شما سبب صرفه جویی بسیاری خواهد شد.

♦ اما در خصوص بحث اثرگذاری فصلها بر مراسم شما  لازم است بدانید که اگر در فصل زمستان قصد برگزاری مراسم دارید ضروری است که با همراه بودن اتفاقات و اخبار هواشناسی از یک هفته تا دو سه روز قبل مراسم نسبت به پیش بینی چگونگی تزئین اتومبیل خود اقدام نمائید.

عرف جامعه به این صورت است که معمولا بهترین رنگ برای ماشین عروس را سفید می دانند ، زیرا بر این عقیده اند که سمبل عروسی رنگ سفید و عروس به معنی سفید می باشد.

♦ در خصوص بحث تزئین اتومبیل با گل این نکته را در نظر داشته باشید که برای جلوه و زیبایی بیشتر رنگ گلهای سفارش شده با رنگ اتومبیل حداکثر تضاد را داشته باشد . به طور مثال اگر رنگ ماشین آبی است گل هایی رنگ گرم میتواند مناسب باشد و یا اگر رنگ ماشین انتخابی شما سفید است از گلهای سفید استفاده نکنید چون سایر گلهای رنگی می توانند دارای جلوه­ی بصری زیباتری باشند ، اما اگر رنگ ماشین شما دودی است بهتر است از گلهایی با رنگ سفید و ملایم و روشن بهره ببرید. اگر اتومبیل شما به رنگ نقره ای است ، گل هایی با رنگ زرشکی ، قرمز جلوه ی دیگری به آن خواهد داد . دست نگهدارید برای تزئین اتومبیلی به رنگ مشکی از گلهای یک دست سفید به هیچ عنوان استفاده نکنید مراسم جشن و عروسی است نه مراسم تدفین .

یک توصیه دوستانه مدل و نوع ماشین انتخابی تفاوت چندانی نمی کند، شما می توانید با صرف مقداری سلیقه و فکر جدید در خصوص تزئین و گل آرایی اتومبیل با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید ماشین عروسی زیبا و بی نظیر داشته باشید. شما تنها نیاز به انتخاب یک گل فروش برای تزیین ماشین عروس که دارای مقداری زیادی سلیقه و ذوق باشد دارید. این گل فروش است که با این ذوق و سلیقه که دارد می تواند برای شما ماشین عروسی رویایی و بی نظیر بسازد.