مگر انسان چند بار در طول زندگی توانایی و انرژی تشکیل یک زندگی و رفتن به خانه بخت را دارد ؟ راهکارهایی وجود دارد که می تواند این رخ داد را در طول کل جریان زندگیتان به یک اتفاق خاص و یک روز به یاد ماندنی تبدیل کند. با ما در ادامه همراه باشید تا گوشه ای موارد مناسب برای تشریفات مراسمتان را ذکر کنیم:

البته دوستان عزیز این را هم مد نظر داشته باشید که تشریفات عروسی باید طبق بودجه شما برنامه ریزی شود که عواملی در این امر مداخله می کنند مانند زمان و مکان برگزاری مراسم که با متناسب با تعداد مهمانهایتان باید مکانی را انتخاب کنید که مهمان در آن در عذاب نباشد و نه آنقدر بزرگ و باز باشد که تعداد مراسمتان خلوت به نظر برسد.

نکات قابل توجه :

نامه و کارت دعوت

برنامه های مراسم عروسی شما خالق یک روز بزرگ خواهند بود. به همین دلیل است که ما دوست داریم این کارتهای دعوت مراسم شما خیلی خاص باشد. این که آیا شما از این نشانه ها، کارت دعوت های فردی و یا حتی برگ های کوچک می خواهید استفاده کنید، این یک راهنمایی  عالی برای خوش آمد گویی، اطلاع رسانی و تشکر از مهمانان خداهد بود.

بهترین بخش تشریفات و طراحی برنامه های شما چیست؟ هیچ یک از سبک ها متناسب با همه اشخاص و مراسم ها نیستند. با امکانات موجود و داشتن انتخاب های بسیار زیاد برای شخصی سازی، به سختی می توان عدم موفقیت را تجربه کرد، به همین دلیل ما با این طرح ها اغلب به دنبال یک سری ایده های خلاقانه و سرگرم کننده برای تشریفات عروسی شما خواهیم بود. با قرار دادن یک سری تصویر خاص، مثلا حلقه های عروسی خود را به جلوه ی یک کارت دعوت اضافه کنید، نقطه دقیق تعهدات خود را به یاد بیاورید. به دنبال چیزی بیشتر روستایی و با حال و هوای خاص  هستید؟ یک درب خانه را با قابهای روشن شامل همه چیزهایی که مهمانان باید بدانند و آن ها را در قابها قرار دهید . از صحنه هایی نقاشی شده  با حالت آبرنگ و میزهای پذیرایی آماده شده بر روی پاکت کار دعوت  و درون آن استفاده کنید، تا قسمت های مختلف برنامه مراسم تقریبا در همه جا قابل مشاهده باشد.

این بدان معنا نیست که شما باید تمام جزئیات بخش برنامه ریزی شده را بیان کرده باشید. نسخه های کاغذی کارت دعوت آماده شده خود را را با یک سری جملات زیبا مثلا (از حضور شما برای برگزاری هرچه گرمتر عروسی سپاسگزاریم) تزئین، آنها را با روبان زیبا رول کنید یا آنها را با الگوی معنایی چاپ کنید – اجرا  شده در یکی از مراسمات گذشته -طراحی کارتهای دعوت بخش کوچکی از مراسم و تشریفات عروسی شما هستند – در مقایسه با سایر برنامه ها در طول مراسم یکی از مهمترین آنها هم هستند، که حتی ممکن است به نظر یک سری شبیه قبلیها باشند. با این حال در یکفرصت کوتاه، که آن هم فرصتی مناسبی است برای تشکر و سپاسگزاری از عزیزانی که شما را در برگزاری هرچه بهتر این مراسم کمک کردند تا این لحظه خاص برای شما ایجاد شود. مانند بقیه کسانی که اینها را تجربه کردند، برنامه های خود را شمارش کنید.

پس از طراحی کارت های دعوت و چاپ و ارسال آن به سایر مهمانان عزیزتان شما باید سایر اطمینان از سایر مراحل تشریفات مراسم خود بپردازید چه این که این مراسم بزرگترین اتفاق دوران زندگی شما تاکنون بوده و هست .

 

ماشین عروس

در نظر داشته باشید که شما برای داشتن یک مرکب مناسب چه اقداماتی را انجام داده اید منظور از مرکب همان ماشین عروسی و انتقال دهنده شما به خانه بخت است که باید موردی در خور شان شما و خانواده طرفین باشد، اگر طرفدار حال و هوای سنتی و قدیمی در مراسم خود هستید که خودروهای لوکس انتخاب مناسبی است اما به همان مقدار که مناسب است می تواند چالش برانگیز نیز باشد ، ابتدای امر از صحیح و سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید دلتان که نمی خواهد در گرما گرم مراسم عروسی آستین ها را بالا بزنید و در نقش تعمیر کار ظاهر شوید ؟! بعد از انتخاب ماشین عروس نوبت به تزئین آن می رسد برای تزئین گزینه های زیادی پیش رو دارید که آن هم بسته به سلیقه شما و البته قوانین خاص تزئین متغیر است .

بسیاری از زوج های متعهد محیط زیست به دنبال جایگزین سازگار با محیط زیست به جای ماشین عروسی سنتی هستند، و برخی از آنها باعث می شود که با دوچرخه سواری، بولینگ های گلف و کلاسیک اجرا شود. با این حال علاوه بر ماشین های لوکس و ماشین های عروسی سازگار با محیط زیست، ماشین های عروسی هیبریدی نیز ایجاد یک راه مناسب هستند که هم با محیط زیست سازگارری دارند و هم مناسبند برای رساندن شما به محل خانه ی بختتان.

ماشین عروسی همیشه در عکس های عروسی به شدت برجسته شده اند ، اما این خواسته باعث میشود که عکاس شما با شما در سفر با اتومبیل عروسی همراهتان باشد، درتمام طول مسیر مراسم و سپس تا رسیدن به محل برگزار شدن مراسم. این می تواند در برخی موارد به عکس های فوق العاده منجر شود، به خصوص اگر مهمانان همزمان با شما در مسیر رسیدن به محل برگزاری مراسم باشند. با این حال، باید اطمینان حاصل کنید که ماشین عروسی شما به اندازه کافی بزرگ است تا بتواند عکاس را جای دهید و قبول کند که حضور نداشته باشد در زمان هایی که می خواهید با همسرتان تنها باشید.

 پذیرایی مراسم

بعد از انتخاب ماشین و  تزئینات و سایر کارهای مربوط نوبت به انتخاب غذا و پیش غذاهای مناسب برای پذیرایی شام از مهمانان عزیزتان می رسد . به این نکته توجه داشته باشید که کمیت را از نظر دور کنید و بیشتر به فکر کیفیت باشید البته اگر دوست دارید که بعدها بخاطر پذیرایی نامناسب مورد سرزنش قرار نگرفته و سایر خاطرات و اتفاقات خوش مراسمتان برایتان از بین نرود خلاصه کلام این که به فکر کیفیت باشید تا رکورد زدن با کمیت و تعداد مهمان های دعوت شده به مراسم عروسی.

چیدمان میز پذیرایی

چیدمان غذا نیز خود از عوامل تاثیرگذار است . در صورتیکه غذاهای شما به نحو خیره کننده ای تزئین شده باشند در حال و احوالات و اشتهای مهمانان عزیزتان تاثیر گذار خواهند بود. این باعث می شود که میز غذا در نگاه مهمانها کاملتر و زیباتر به نظر برسد چه اگر چندین نوع غذا سر میز باشد و به دلیل تزئین نامناسب چنگی به دل نخواهد زد و جلوه ی خاصی نخواهد داشت .

از جمله غذاهایی که می توان برای مراسم های خود در نظر بگیرید که البته با ذائقه و میل مهمانهای عزیزتان هم راستا باشد شامل : چلو کباب ، باقلاپلو ، زرشک پلو می باشد.

برای تزئین میز پذیرایی ذکر چند نکته خالی از لطف نخواهد بود

۵ مرحله برای چیدمان مناسب میز پذیرایی

۱ قرار دادن طروف به ترتیبی که باید از آنها  استفاده کرد

.۲ چنگال ها در سمت چپ میز قرار می گیرند، در حالی که چاقو و قاشق ها به سمت راست منتقل می شوند.

۳ دستمال سفره در سمت چپ چنگال یا روی بشقاب قرار می گیرد

۴ ظروف به طور مستقیم بالای چاقو قرار دارد

۵ در صورت استفاده از تکه ای نان، در بالای چنگال قرار گرفته و یک چاقوی کره خوری روی آن قرار داده می شود.

Image result for ‫میز پذیرایی عروسی‬‎

دسته گل عروس

نوبتی هم که باشد نوبت دسته گل به آب دادن نه نوبت دسته گل به عروس خانم دادن است .

دقت کافی را در انتخاب یک دسته گل مناسب به خرج دهید جدای از هزینه­ای که خواهد داشت باید به سبکی و زیبایی آن هم توجه داشته باشید . انتخاب دسته گل شب مراسم عروسی را با سایر گل های مراسمات دیگر مانند نامزدی و عقد اشتباه نگیرید . دسته گل عروسی مخصوص شب عروسی است . طبق روال مراسهای دیگر دسته گل رز می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد که دارای رنگ قرمز و یا ترکیبی قرمز و سفید .