دی جی به چه کسی اطلاق می شود ؟

کلمه DJ مخفف کلمه Disc Jockey می باشد و این عبارت به کسانی اطلاق می شود موزیک های ذخیره شده در در دیسک ( مثل سی دی  ) را انتخاب می کنند و تقاوت هایی در آن ایجاد می کنند و برای دیگران پخش می کنند .

دیجی های مهمترین بخش میهمانی ها را بررعهده دارند آن ها وظیفه دارند با نوآوری و خلاقیت خود بهترین موزیک ها را که متناسب با مراسم است پخش کنند امروزه در میهمانی های مختلف مانند تولدها و میهمانی های دیگر از دیجی ها برای اجرای موزیک استفاده می کنند .

دیجی یا موسیقی زنده

در هنگام قراداد با تالار عروسی حتما از نوع موسیقی ارائه شده سؤال کنید ، معمولا تالارها از دیجی استفاده می کنند ، اگر خواهان اجرای موسیقی زنده هستید در مورد این قضیه با تالار صحبت کنید .

دیجی بهتر است در محل مراسم نباشد و قسمتی برای اجرای او به صورت پنهان از میهمانان وجود داشته باشد به این صورت هم کیفیت موزیک ارائه شده بهتر خواهد بود زیرا در صورتی که در محل باشد صدای پخش شده برای میهمانان آزار دهنده خواهد بود و وضوح و کیفیت خوبی نخواهد داشت .

هدست و میکروفن بی سیم ابزار جدایی ناپذیر دیجی در مراسم عروسی خواهد بود به این صورت برای جا به جایی مشکلی نخواهد داشت و محدود به محل خاصی برای قرار گیری نخواهد بود .

برای اعمال سلیقه خود در اجرای موزیک ها می توانید لیستی از اهنگ های خود را روی سی دی یا حتی از طریق فلش متصل به گوشی به سیستم موسیقی دی جی اتصال دهید و دی جی آن ها را پخش خواهد کرد .

قبل از انتخاب دی جی

حتما قبل از قراداد بستن با دی جی نمونه کارهایشان را ببینید و از کیفیت اجرا و صدای خوب آن ها و درست میکس کردن اهنگ ها اطمینان حاصل کنید ، بعضی دی جی ها با تولید صدا های ناهنجار و تند قصد هیجان بخشی به مراسم را دارند که نه تنها در این امر موفق نیستند بلکه باعث ناراحتی و آزار میهمانان خواهند شد ، بنابراین چون قصد شما رضایت بخشی همه میهمنان حاضر در مراسم عروسی تان است سعی کنید در انتخاب دقت کنید .  در صورتی که به میهمانی دعوت شدید و از کیفیت کار دی جی حاضر در میهمانی رضایت داشتید حتما پس از مراسم از او کارت بگیرید تا در زمان مناسبی برای مراسم تان با او صحبت کنید ، از خدمات مجالس نیز می توانید برای انتخاب دی جی مناسب مشورت بگیرید ، پیشنهاد ما این است که به دیدن نمونه کارهای دی جی از روی فیلم بسنده نکنید و از او بخواهید مراسم های خود را به شما اطلاع دهد و شما برای اطمینان حاصل کردن از کار او در مراسم که اجرا دارد شرکت کنید .

هزینه دی جی

معمولا هر چه دی جی معروف تر باشد ، شما باید هزینه ی بیشتری برای حضور وی در مراسم عروسی تان بپردازید ، هم چنین کیفیت کار او و استفاده از تجهیزات به روزتر و نورپردازی های حرفه ای تر و … نیز باعث بالا رفتن قیمت دی جی می شود ؛ از عوامل دیگر که افزایش قیمت را به همراه دارد می توان به ساعات اضافه تر از ساعات معمول مراسم و هم چنین اگر مسیر دورتری را باید طی کند و مراسم تان خارج از شهر باشد ، اشاره کرد .

 

نکات ضروری که باید با دی جی هماهنگ کنید

از نکات مهم که باید با دی جی برگزارکننده موزیک عروسی هماهنگ کنید :

اطلاعات و مشخصات عروس و داماد به دی جی سپرده شود ( مانند نام و نام خانوادگی ، این نکته قابل ذکر است اگر نام خانوادگی دارید که تلفظ آن کمی مشکل است حتما با حرکت گذاری روی حروف یا تلفظ آن نزد دی جی او را به این امر واقف کنید تا با تلفظ اشتباه دی جی و خنده های میهمانان مواجه نشوید که خاطره بدی از مراسم تان در ذهن تان حک شود )

به دی جی درباره حداقل و حداکثر صدایی که مجاز به پخش آن است اطلاع دهید و حساسیت خود را در این مورد بیان کنید .

لیستی از آهنگ های درخواستی خود و میهمانان را تهیه کنید ، به سلیقه میهمانان مخصوصا کسانی که در رقص و سرگرم کردن میهمانان هنرمندی خاصی دارند احترام بگذارید لیست از آهنگهای آن ها تهیه کنید تا مشاهده کنید مجلس عروسی تان چگونه پر از هیجان و انرژی خواهد شد و با هنرنمایی میهمانان حاضرین مشغول تماشا و شاد خواهند بود .

هم چنین لیستی از آهنگ هایی که خاطره خوبی از آن ها ندارید و با شنیدن آن ها انرژی منفی به سراغتان خواهد آمد تهیه کنید به دی جی گوش زد کنید که در هیچ حالتی این موزیک ها را پخش نکند در غیر این صورت ممکن است یک موزیک که برای تان خوشایند نیست پخش شود و روحیه شما را برای کل مراسم عروسی تان بهم بریزد و همه زحماتی که برای برگزاری این جشن بزرگ انجام داده اید تنها با استماع یک موسیقی ناگوار از بین برود ، پس لیست سیاه رو فراموش نکنید .

تایم مورد نیاز برای رقص عروس و داماد را نیز به دی جی بگویید ، زیرا رقص دو نفره شما که معمولا با برنامه ریزی و تمرین های گوناگونی که انجام داده اید زمان مشخصی دارد که باید با زمان موزیک پخش شده هماهنگی های لازم را داشته باشد ، فکر کنید شما رقصتان را کامل انجام داده اید ولی موزیک هنوز تمام نشده است یا بالعکس موزیک زودتر از اتمام برنامه رقص دو نفره تان به پایان رسیده است ، که بسیار بد می شود و تمام تلاش های تان برای برگزاری هر چه با شکوه تر رقص تان به هدر خواهد رفت ؛ بنابراین مسئله زمان را جدی بگیرید .

هنگامی که لیستی از اهنگ های مورد علاقه تان را به دی جی می سپارید ، دی جی آهنگ ها رو بهم وصل میکنه و با افکت های گوناگون صدا و تکرار و اکو دادن و … موزیک ها رو جذاب و مهیج می کنه ، بعضی از دی جی ها شو منی هم می کنند و میهمانان حاضر در عروسی رو سرگرم برنامه های متنوع شون می کنند و هم چنین می توانید از متن هایی که خودتون دوست دارید به دیجی بگید تا بین موزیک ها و اجراش استفاده کنه مثلا وسط اهنگ مورد علاقه و خاطره انگیز دو نفرتون می تونید استفاده کنید .