چگونه گروه موسیقی مناسب با علایق خود انتخاب کنیم ؟

انتخاب گروه موسیقی مناسب نیاز به زمان دارد ، حتما قبل از انتخاب نمونه کارهای مجموعه را دریافت کنید ، تحقیق کنید ، در مراسم های آن ها شرکت کنید . اگر خواهان اجرای برنامه های دیگر جز موسیقی هستید حتما بررسی کنید که گروه موسیقی مورد نظر توانایی سرگرم کردن میهمانان و فراهم کردن فضای شادی را برای حضار داشته باشند .

قرارداد با گروه موسیقی

وقتی برای یک شب با گروه موسیقی قرارداد می بندید ساعت حضور معمول خود از ساعت ۷ تا یک را در قرارداد در نظر می گیرند اگر مراسم تان ممکن است طولانی تر باشد این موارد را ذکر کنید تا به مشکل برنخورید .

فضای برگزاری مجلس را ذکر کنید زیرا هر چقدر فضا بزرگتر باشد گروه موسیقی باید تجهیزات بیشتری همراه خود بیاورد تا بتواند نور و صدای مورد نیاز میهمانی را فراهمی کند هم چنین این تجهیزات بیشتر هزینه بیشتری را برای شما نیز همراه خواهد داشت .

یک گروه موسیقی خوب باید همه نوع موسیقی را پوشش دهد از موسیقی های قدیمی که مورد پسند بزرگترهای حاضر در میهمانی است تا موسیقی های رپ و راک برای اعمال سلیقه جوانان میهمان ؛

گروه موسیقی معمولا متشکل از خواننده یا خوانندگان و نوازنده کیبورد یا ارکستر است ( بنابر انتخاب خودتان ) ، هر چقدر بخواهید گروه کاملتری را داشته باشید هزینه بیشتری را نیز برای آن باید بپردازید ( تجهیزاتی مانند گیتار ، کیبورد و ویولن ، تومبا و درام و پرکاشن و … گروه موسیقی کاملی را تشکیل می دهد )

برای مراسم ویژه خانم ها مثل پاتختی می توانید خواننده زن از گروه موسیقی درخواست کنید که هزینه کمی را برای تان خواهد داشت .

اگر مراسم عروسی تان در تعطیلات و مناسبت های مهم تاریخی قرار دارد حتما از ماه های قبل گروه موسیقی مورد نظرتان را انتخاب کنید و قرارداد بنویسید زیرا در این رویدادها چون عروسی های زیادی واقع می شود خدمات عروسی نیز زودتر رزرو می شود .

حمل و نقل تجهیزات به عهده خود گروه موسیقی است اما اگر مجلس برگزاری دور و خارج از شهر باشد باید هزینه جابه جایی را بپردازید .

همه نکات را در حین بستن قرارداد زیر نظر داشته باشید ، ساعات جشن عروسی ، سبک موسیقی های که قرار است اجرا شود و کیفیت اجرای مراسم همه موراد را ذکر کنید تا در مراسم عروسی نیازی به بحث پیش نیاید و همه چیز طبق برنامه ریزی های خودتان پیش برود .

موزیک ورودی عروس و داماد

آهنگ مورد نظرتان را از قبل انتخاب کنید موزیکی که قرار است به هنگام وارد شدن شما به محل برگزاری عروسی پخش شود ، این موزیک می تواند مزویک خاطره برانگیز شما باشد یا موزیک بی کلام و یا موزیکی شاد و مفرح .

موزیک برای رقص عروس و داماد

همان اهنگی را که رقص دو نفره تان را با آن تمرین کرده اید به دست گروه موسیقی بدهید تا در هنگام اجرای مراسم رقص عروس و داماد پخش کند در این صورت شما هماهنگی های لازم را خواهید داشت و بدون استرس به هنرنمایی خواهید پرداخت و کلیپ زیبایی را از رقص دو نفره تان باقی خواهید گذاشت که با هر بار تماشای آن کلی ذوق می کنید .

موزیک مخصوص رقص میهمانان

لیستی از آهنگ ها را نیز برای این منظور در نظر بگیرید ، و از همه مهم تر تقاضا و سلیقه میهمانان را مهم تلقی کنید زیرا موزیک باید برای آنها هیجان آور باشد تا بتوانند مجلس عروسی شما را با انواع هنرنمایی های خود گرما ببخشند .

از فرهنگ شهر خود غافل نشوید ، سعی کنید لیستی از آهنگ های محلی شهر خود و همسرتان نیز تهیه کنید ( لری ، آذری ، کردی ، شمالی ، جنوبی و … )تا میهمانانی که به رقص محلی شهرتان تسلط دارند با رقص محلی مجلس تان بیش از بیش مهیج و تماشایی کنند ، معمولا دیدن افراد با لباس محلی دست در دست هم در حال رقص برای همگان خوشایند است بنابراین اگر می خواهید این صحنه های زیبا را در مجلس عروسی تان به تماشا بنشینید و ثبت نمایید از موسیقی های محلی غافل نشوید .

عده ای از میهمانان نیز ممکن است تسلط به رقص عربی و هندی باشند پس حتما در لیست آهنگ های تان موزیکی برای آن ها نیز در نظر بگیرید زیرا هنرنمایی آن ها گرما بخش جشن عروسی تان خواهد بود و همگان را به وجد خواهد آورد .

موسیقی پایانی مراسم

در زمان شام نیز از گروه موسیقی بخواهید موزیکی کلاسیک با صدای آرام پخش کند یا موسیقی های بی کلام ، که در این صورت موسیقی به آرامش در حین غذا خوردن و هم چنین هضم غذا بسیار کمک خواهد کرد

سعی کنید مراسم تان به گونه ای برگزار شود که نیاز موزیک و رقص میهمانان را ارضا کند و نیازی به شلوغی ها و موسیقی های بلند در خیابان ها نباشد تا خوشی شما باعث ناراحتی و آزار دیگران نگردد .

مولودی خواندن در عروسی

اگر جزء افراد مذهبی و مقید هستید می توانید از مولودی خوان ها ( زن و مرد ) استفاده کنید این گره نیز تجهیزاتی مانند دف و نی با خود همراه دارند ، و معمولا مراسم با این نوع موسیقی در اعیاد شعبانیه یا ولادت های ائمه برگزار می شود که با توجه به همین مناسبت ها به مدح و ستایش ائمه در قالب شعر و ریتم دار می پردازند. برای راحتی در انتخاب از گروه های مذهبی که در این زمینه فعالیت می کنند کمک بگیرید که انواع سرگرمی ها و شعر خوانی ها و اجرای برنامه را دارند که برای شادی بخشی به مراسم عروسی تان اجرا می کنند ، سعی کنید قبل از انتخاب نمونه کارشان را ببینید تا بعدها پشیمان نشوید چه بسا دیده شده است که شخصی به اسم مولودی خوان را برای اجرای مراسم دعوت می کنند اما با تسلط نداشتن و عدم آگاهی فضای عروسی را به فضای اندوهگین تبدیل می کنند و حتی اجازه کف زدن را میهمانان نمی دهند ، پس در انتخاب دقت کنید .