انجام مراسم عروسی به نحوی که سرگرم کننده باشد ، خواسته هر عروس و دامادی است ، مجلس عروسی در صورتی رضایت بخش و  موفق خواهد بود که نیاز همه میهمانان را در نظر بگیرد ، از برنامه های رقص و موسیقی گرفته تا انواع بازی ها و اجرای مجری های ماهر همگی باعث سرگرمی و گرما بخشیدن به مراسم عروسی خواهد بود . این نیز میسر نمی شود مگر با صرف انرژی ، زمان و هزینه برای سرگرمی در جشن عروسی ؛ برای این که بتوانید مجلس عروسی تان را از یکنواختی و ریتم کند در بیاورید و بتوانید عروسی مهیج و رویایی داشته باشید باید راه های سرگرم کردن میهمانان عروسی را بیابید ، میهمانان با توجه به سن و جنسیت سلیقه های مختلفی برای سرگرم شدن دارند ، در این مقاله روش هایی برای سرگرم کردن و خارج کردن عروسی از کسلی را ارائه می دهیم .

اهمیت سرگرم کردن میهمانان حاضر در عروسی

اجرای موزیک وبرنامه های سرگرم کننده در مجالس عروسی از مهمترین آیتم ها به شمار می آید ، در نظر بگیرید که شما هزینه زیادی برای هر ساعت حضور میهمانان در تالار یا باغ برگزاری مراسم پرداخته اید ، هزینه زیادی صرف آتلیه مخصوص عروس کرده اید هزینه های گزافی را برای پذیرایی ئ شام تدارک دیده اید و هم چنین هزینه هایی از قبیل لباس عروس و داماد و آرایشگاه رفتن و اجاره ماشین عروس و … متحمل شده اید تا جشن عروسی خوبی برگزار کنید تا در آن میهمانان کمال لذت و خوشی را ببرند و خاطرات خوشی برای شما و حاضران در مراسم باقی بماند حال تصور کنید گروه موسیقی یا مجری مراسم عروسی کم کاری کند و یا فعالیتش کیفیت خوبی نداشته باشد و عروسی کسل کننده ای را برای تان به رقم بزند ، در این جا شما بسیار متحمل ضرر خواهید شد و تمام هزینه ها و زحمات تان به هدر خواهد رفت ، پس از اهمیت سرگرم کردن میهمانان حاضر در عروسی اطلاع پیدا کردید

بهترین راه برای انتخاب گروه موسیقی و گروهی از شومن های خبره برای اجرای برنامه های متنوع سرگرمی این است که لیست برنامه های اجرایی آن ها را دریافت کنید یا نمونه کارهای ان ها را مشاهده کنید تا از لحاظ سرگرمی و نشاط مراسم خیالتان آسوده شود .

سرگرم کردن کودکان حاضر در جشن عروسی

کودکان معمولا در مجالس عروسی دنبال بازی و سرگرمی مخصوص به خود هستند و از دنیای بزرگتر ها فاصله می گیرند ، حتما شما هم مشاهده کرده اید که کودکان در مراسم های عروسی با یکدیگر به بازی و دنبال هم افتادن و گاها خراب کاری می پردازند و ممکن است دردسر ساز هم شوند ، برای این که فضای مراسم تان برای کودکان نیز دلنشین شود می توانید برنامه ریزی کنید

می توانید مداد رنگی و پازل و کتاب های رنگی و خمیر بازی تهیه کنید تا کودکان مشغول نقاشی و بازی شوند و حوصله شان سر نرود و هم چنین اگر مرام عروسی در فضای باز مثل باغ برگزار می شود می توانید از لوازمی چون تاپ بازی ، سرسره ، الاکلنگ تدارک ببینید و در محیط مناسبی قرار دهید تا کودکان به بازی و تفریح بپردازند و خاطرات خوشی را از جشن عروسی شما در ذهن شان نقش ببندد . و هم چنین اگر عروسی در تالار پذیرایی است می توانید اتاقی مثل نمازخانه را در نظر بگیرید و انواع اسباب بازی ها را برای شان فراهم کنید تا با بازی با آن ها سرگرم شوند و هچنین در صورت داشتن امکانات می توانید برای آن ها کارتن پخش کنید و یادتان باشد برای شان خوراکی و میوه و شیرینی نیز ببرید تا تفریحشان کامل باشد ، بدین صورت هم کودکان لذت کافی را از مراسم عروسی می برند هم مشکلاتی از قبیل دست زدن به کیک عروسی و یا کنار نرفتن از پیست رقص عروس و داماد در حین فیلم برداری و …  روبرو نشوید . د رکارت عروسی بازی های تدارک دیده برای کودکان را ذکر کنید تا ذوق بیشتری برای آمدن به عروسی تان داشته باشند .

سرگرم کردن بزرگترها

همخوانی میهمانان عروسی

قبل از عروسی آهنگی را انتخاب کنید و از میهمانان بخواهید در صورت تمایل آن را تمرین کنند تا در مراسم عروسی هم خوانی آن آهنگ را اجرا کنند از گروه موسیقی بخواهید که آهنگ را بنوازد و میهمانان همه با هم به خواندن ان قطعه بپردازند ، این کار مهیج و انرژی بخش همگان است .

سرگرمی با خوراکی های متنوع

سعی کنید از خوراکی های سرگرم کننده در پذیرایی استفاده کنید مثلا بستنی و آبنبات چوبی و کوکی های فانتزی و خوشمزه .

برای لذت بردن بیشتر میهمانان از عروسی کنار غذاهای اصلی از انواع دسر  ها و فینگر فودها و نوشیدنی های رنگارنگ قرار دهید ، مطمئن باشید میهمانان از این نوع پذیرایی استقبال خواهند کرد .

تدارک بازی

یک بازی سرگرم کننده برای میهمانان تدارک ببینید ، این کار باعث گرما بخشی به مراسم و شور و هیجان بیشتر می شود .

رقص عروس و داماد

رقص دو نفره عروس و دماد نیز می تواند بسیار سرگرم کننده و رمانتیک باشد ، مخصوصا اگر با تمرین و یادگیری آن رقصی حرفه ای را اجرا کنید .

کلیپ زندگی نامه عروس و داماد

تهیه کلیپ از عروس و داماد که با عکس هایی از کودکی تا بزرگسالی توسط آتلیه مخصوص عروس و داماد نیز بسیار سرگرم کننده و پرطرفدار خواهد بود ، در حین مراسم کلیپ تهیه شده پخش می شود و میهمانان همگی با علاقه آن را تماشا می کنند .

اجرای شومن

می توانید از مراکز خدمات مجالس برای پیدا کردن یک شومن و مجری حرفه ای کمک بگیرید ، وظیفه شومن این است که میهمانان را با تعریف لطیفه ها و یا تقلید صدای خوانندگان معروف و … مشغول کند . شومن ها گاها برای مهیج تر شدن مراسم به شعبده بازی نیز می پردازند . اجرای برنامه تقلید صدا ، استندآپ کمدی ، شعبده بازی از جمله کارهایی است که یک شومن ماهر بر آن ها تسلط کافی دارد .

آتش بازی

آخرین برنامه سرگرم کننده نیز مراسم آتش بازی در پایان جشن عروسی  و هنگام خروج عروس و داماد از محل برگزاری مراسم عروسی است .