شرایط فیزیکی و اندامتان فاکتور بسیار مهمی برای انتخاب لباس عروس به شمار می رود ، با انتخاب درست مدل لباس عروس با استایل و اندامی که دارید می توانید در عروسی خود بدرخشید ، در صورتی که لباس عروسی را انتخاب کنید که با استایل فرم بدن شما متناسب باشد نه تنها بدن شما را مثل کوتاهی و چاقی می پوشاند بلکه باعث می شود حتی چهره شما زیباتر نمود کند ، معمولا مزون های عروس  پس از بررسی و اندازه گیری اندام شما به خوبی می توانند مدل لباس عروسی را که متناسب با اندام شما می باشد را به شما پیشنهاد می دهند .

افراد لاغر

مثلا خانمی که لاغر اندام است باید لباسی که چین های زیاد و مدل های پرنسسی و شلوغ دارد را انتخاب کنید تا لاغری او پوشش داده شود برای این افراد لباس های عروسی که دارای  یقه های باز هستند اصلا پیشنهاد نمی شود

افرادی که در بالاتنه اندام لاغر و در پایین ترین اندام برجسته تری دارند انتخاب لباس از جنس حریر بسیار مناسب تر خواهد زیرا اگر برای مثال لباس هایی با دامن های پف دار انتخاب کند برجستگی پایین تنه آنها را بیشتر جلوه می‌دهد و زیبایی ندارد .

لباس عروس مناسب با افراد قد بلند

برای افرادی که قد بلندی دارند میتوانند لباس عروس با دنباله انتخاب کنند ، ایراد انتخاب لباس عروس های دنباله دار این است که در زمان عکسبرداری و فیلمبرداری و حضور در باغ و محل برگزاری جشن عروسی برای جمع کردن دنباله به مشکل بر می خورند ، بنابراین سعی کنید برای رفع این مشکل چاره ای بیندیشید ، مثلاً ازمزون لباس عروس خود  بخواهید تا برای جمع کردن دنباله لباس ترفندی را ارائه دهد .

اگر عروس خانوم از قد بالایی برخوردار است از پوشیدن لباسهایی که یقه های بلند و ایستاده دارند و آستین های بلندی دارند بپرهیزند زیرا باعث کشیده تر نشان دادن اندام آن ها می شود .

افراد دارای قد بلند از لباس های ماکسی و یکدست بلند استفاده نکنند چرا که آنها را بلندتر نشون میدهد و اصلا جالب نیست ، مخصوصاً اگر قد عروس خانوم با آقا داماد یکسان باشد باعث میشود که قد عروس بلندتر از قد داماد نشان داده شود و جالب نیست ، باید در هنگام انتخاب این مورد را در نظر داشته باشید که عروس و داماد هر دو باید در مراسم عروسی بدرخشند .

لباس عروس مناسب با افرادی با قد کوتاه

اگر قد کوتاهی دارید از پوشیدن لباس عروس های پرنسسی یا لباس عروس هایی که دامن بزرگی از دارند بپرهیزید ، چون این گونه مدل ها باعث می شود که قدرت آن نسبت به واقعیت کوتاه تر دیده شود

اگر قد کوتاهی دارید و از اندام ریز و لاغر برخوردارید بهترین مدل لباس عروس لباس عروس هایی هستندکه دامن های ماکسی بلند به صورت فون دارند مناسب شما هستند .

برای خانمهایی که ریزنقش هستند سعی کنید از لباس هایی استفاده کنید که تزئینات او در بالاتنه باشند ، یعنی بالاتر از قسمت کمر لباس عروس ، در صورتیکه تزیینات روی قسمت پایین تنه باشد باعث می شود کوتاه تر نشان داده شوید .

لباس عروس سورانه

بالاتنه بزرگتر از پایین تنه

در صورتی که اندام شما به این گونه است که بالاتنه بزرگتر از پایین تنه  دارید ، بهتر است از لباس عروس هایی استفاده کنید که توجه دیگران را به پایین تنه تان جلب کند ، مدل لباس عروس هایی که روی دامن شان بسیار کار شده است مثل دامن‌های پرچین که پارچه بیشتری برای دوخت آن استفاده می شود ، تزیینات در قسمت پایین تنه و  پرنسسی و  جذب بودن لباس در قسمت بالاتنه باعث بهتر جلوه کردن اندام شما خواهد شد ، در این صورت کسی متوجه متناسب نبودن اندام شما نمی‌شود و هم چنین در بالاتنه از پارچه های ساده تر و بدون طرح استفاده کنید که توجه به آن سمت نباشد .

لباس عروس های مدل دکلته برای کسانی که بازوها و سرشانه های پهن و بزرگ دارند اصلا مناسب نیست ، اگر در قسمت کمر و شکم دچار چاقی هستید باید لباس عروسی را انتخاب کنید که نیم تنه بالا  جذب باشد

شانه های پهن

برای افرادی که شانه های پهن و کمر باریکی دارند معمولا همه نوع لباس عروس برازنده است ، بهترین گزینه برای آنها لباس های عروسی با یقه دکلته و دامن بلند و دنباله دار است .

اگر شانه های پهنی دارید و دوست دارید آن‌ها دیده نشوند بهتر است اگر مراسم عروسی تان در فصل زمستان برگزار میشود میتوانید از لباسهایی با آستین استفاده کنید تا شانه های شما را بپوشاند ، برای اینکه توجه از شانه‌های شما کمتر شود می توانید از مدل های با گلدوزی در وسط یا قسمت پایین لباس یعنی دامن استفاده کنید ، همچنین اگر میخواهید توجه از روی سینه های شما برداشته شود سعی کنید از طرح‌های ساده در بالاتنه استفاده کنید و گلدوزی و طرح های مختلف و تزیینات روی قسمت سینه وجود نداشته باشد ، این موارد برای کسانی که اندام مثلثی شکل در بالاتنه دارند بسیار مناسب است و باعث می‌شود تا توجه افراد از قسمت بالاتنه برداشته شود .

 

پاهای کشیده و زیبا

اگر دارای پاهای باریک و کشیده و بسیار زیبا هستید می توانید از مدل لباس عروس هایی استفاده کنید که دامن آنها در دو قسمت پایین تنه یا فقط در جلوی دامن کوتاه تر باشد ، مدل های لباس عروس موجود هستند که برش های فانتزی در قسمت پایین تنه دارند می توانید از آنها استفاده کنید ، در این صورت پاهای زیبای شما باعث زیبایی دوچندان و درخشش شما در مراسم عروسی می باشد .

لباس های عروس پرنسسی

لباس پرنسسی عروس مناسب کسانی است که کمر نسبتا باریکی دارند و برای کسانی که اندام سیب شکل دارند یعنی  شکم و باسن چاق دارند و کمرشان باریک نیست لباس های پرنسسی مناسب نیست ، این افراد باید از لباس هایی استفاده کنند که کمر باریک تری دارد و سعی کنند در روز مراسم عروسی برای لاغرتر نشان دادن قسمت بالا تنه حتما از گن های مناسب برای لاغرتر نشان دادن استفاده کنند .

افرادی که به اصطلاح ریزنقش هستند یعنی قد کوتاه و اندام باریکی دارند سعی کند از لباس های شلوغ که چین های زیادی دارد و پارچه زیادی در دوخت آن ها استفاده شده ، استفاده نکنند .

اگر مدل انتخابی شما مدل پرنسسی باشد شما باید قد بلند و کشیده ای داشته باشید اگر قد کوتاهی دارید از مدل های پف دار و حجم دار در پایین تنه استفاده نکنید زیرا باعث می شود که قد کوتاه تر نشان داده شود از لباس های ساده بلند و ماکسی اگه استفاده کنید باعث میشه که قدتان بلندتر جلوه کند ، در این صورت سعی کنید از کفش با پاشنه بلندتر استفاده کنید تا بر روی قد شما تاثیر گذار باشد .

لباس های عروس مدل پری دریایی

لباس عروس های مدل پری دریایی فقط مناسب خانم هایی  است که اندام متناسبی دارند مانند اندام های شنی شکل اندام هایی که در قسمت کمر باریک هستند و قد کشیده و بلندی دارند و هم چنین اگر اندامی باریک دارید و می‌خواهید از لباس عروسی ساده و جذب در بالاتنه و پایین تنه استفاده کنید می‌توانید دامن مدل ماهی انتخاب کنید

سایز لباس های عروس آماده

اگر می خواهید لباستان را به صورت حاضری خرید یا کرایه کنید این نکته را در نظر داشته باشید که سایز بندی برندهای مختلف لباس با هم متفاوت است ممکن است در یک برند سایز شما ۴۰ و در برند دیگر ۳۸ باشد ، بنابراین قبل از خرید و کرایه لباس ها را با سایز های مختلف از برندهای مختلف پرو کنید .

یقه لباس عروس

یقه لباس عروس هم در تناسب اندام بسیار مناسب است ، مثلا افرادی که چاق هستند و بازوهای چاقی نسبت به اندام شان دارند از یقه های دکلته و باز استفاده نکنند .

افرادی که قد کوتاه دارند و کمی هم چاق هستند بهتر است از یقه های هفت برای لباس عروسشان انتخاب کنند تا کشیده تر دیده شوند .

رنگ لباس عروس

لباس عروس با رنگ بندی سفید ، نباتی و کرم و بژ  وجود دارد و شما بنا بر سلیقه خودتان و تناسب آن با رنگ پوست خود می توانید آنها را انتخاب کنید ، این نکته را نیز در نظر داشته باشید که اگر لباس عروس تان را رنگی انتخاب کنید باید تور و دیگر متعلقات آن با آن رنگ انتخابی لباس هماهنگ باشد .