خرید لباس عروس یا کرایه لباس عروس کدام یک بهتر هست؟

اگر قبل از اینکه برای خرید لباس عروس به مزون مراجعه کنید ، مسائلی از قبیل اینکه آیا لباس عروس را بخرید یا کرایه کنید یا سفارش دوخت بدهید را حل کنید در زمان مراجعه در وقت و زمان شما صرفه جویی خواهد شد ، لیستی از اولویت های خود برای انتخاب لباس عروس را تهیه کنید . بودجه در نظر گرفته شده برای لباس عروس نیز در انتخاب روش تهیه لباس عروس بسیار مهم است . در این مقاله روش های تهیه لباس عروس از مزون عروس را ارائه می دهیم .

روش اول

در این روش که روش سنتی تهیه لباس عروس محسوب می شود ، مدلی با توجه به سلیقه و اندام شما در نظر گرفته می شود و شما مدل انتخابی را به مزون سفارش می دهید ، پس از آن طراح لباس انتخابی را طراحی کرده و خیاط مزون آن را می دوزد و تزئینات لازم را روی آن انجام می دهند و شما هزینه لباس را پس از اتمام می پردازید .

برای خرید لباس عروس هزینه خرید تور و تاج و نیز در نظر داشته باشید و حتما تور و تاج را با مدل و رنگ لباس عروس هماهنگ انتخاب کنید .

از عیوب خرید لباس عروس این که اصلا مقرون به صرفه نیست و اینکه برای نگهداری از لباس عروس دچار مشکل خواهید شد ، معمولاً کرایه لباس عروس مقرون به صرفه تر خواهد بود و مشکلات نگهداری بعد از آن را نخواهد داشت .

روش دوم

در این روش که روش مرسوم و مقرون به صرفه برای تهیه لباس عروس است ، در این روش  شما به مزون مراجعه می کنید و از مدل های آماده موجود در مزون لباس عروس خود را پس از پرو آن ها انتخاب می کنید . از معایب این روش این که لباس ها دارایی سایز بندی استاندارد هستند و ممکن است سایز شما در بالا تنه و پایین تنه متفاوت باشد .

روش سوم

غالبا عروس خانمها برای تهیه لباس عروس خود از روش اجراه کردن لباس استفاده می کنند ، اما روش مناسب تری نیز وجود دارد در این روش شما مدل انتخابی خود را به مزون سفارش می‌دهید و این مدل برای شما و با سایز شما دوخته می شود ، اما در نهایت شما فقط هزینه اجاره آن را می پردازید و پس از مراسم لباس را تحویل می دهید ، این روش برای کسانی که مردد هستند بین کرایه کردن و خرید و  یا مصمم هستند که لباس عروس با سایز آن ها متناسب باشد بسیار کارآمد است .

در این روش شما لباس عروس را با طراحی مد نظر خودتان سفارش می‌دهید و مزون آن را با سایز های دلخواه شما تهیه می‌کند و پس از مراسم شما می توانید لباس عروس را به مزون بازگردانید و هزینه استفاده یک شب از لباس عروس را بپردازید .

نکته های مهم در زمان کرایه لباس عروس

در صورت  کرایه لباس عروس شما لباس عروس را به امانت نزد خود نگه میدارید ، بنابراین باید مراقب لباس‌عروس باشید و از ایجاد هرگونه آسیب ، سوختن و پارگی در لباس عروس جلوگیری کنید ، در صورت به وجود آمدن آسیب لباس عروس شما مسئول هستید و باید جبران کنید و خسارت وارده را بپردازید .

پس از استفاده لباس عروس شما باید لباس عروس را به خشکشویی ببرید و تمیز و پاک به مزون تحویل بدهید .

برای بازگرداندن لباس عروس در قرارداد لباس عروس زمانی معین شده است ، اگر تأخیر در آن به وجود بیاید هزینه اضافی بابت این دیرکرد و تاخیر در تحویل لباس عروس را باید بپردازید .

شما حق اینکه تغییر در ظاهر لباس ایجاد کنید را ندارید چون لباس عروس به صورت امانت به شما تحویل داده شده است .

برای انتخاب بهترین مزون عروس

از توجه به تبلیغات دست بردارید و سعی کنید نمونه کارهای مزون را ببینید ، همچنین اگر در مراسمی شرکت کردید و از لباس عروس خوشتان آمد می توانید از آنها آدرس مزون را بگیرید .

نکاتی که هنگام مراجعه به مزون عروس باید به آن توجه کنید :

اگر قصد کرایه لباس عروس از مزون را دارید با مراجعه به اولین مزون و پوشیدن و پرو کردن لباس‌های مختلف و دست نیافتن به مدل دلخواه تان ناراحت و دلسرد نشوید ، بلکه در سطح شهر مزون های عروس بسیاری وجود دارند و در هر مزون عروس طراح هایی هستند که حداقل یکی از آنها طرح و مدل مورد نظر شما را طراحی کرده است و در مزون موجود می باشد .

ما در سورانه لیست این مزون ها را پس از بررسی کافی تایید کیفیت کارشان با شما به اشتراک میگذاریم تا با آرامش خاطر مزون عروس مورد نظر خود را پیدا کرده و لباس عروسی خود را سفارش دهید.

مزون عروس سورانه

زمانی که برای پرو لباس عروس می روید سعی کنید علایق خود را به فروشنده بگویید ، در بیان نظرات خود در مورد لباس هایی که پرو  می کنید ساده و رک باشید ، مشاور یا فروشنده مزون در واقع نقش کمک کردن و یاری رساندن  شما در پیدا کردن لباس عروسی که مد نظرتان است را دارد و شما باید اولویت های خود را در خرید یا کرایه لباس عروس را با مشاور در میان بگذارید .

فرایند انتخاب لباس عروس باید باعث ایجاد آرامش و شادی در وجود شما شود نه اینکه شما را خسته کند و به شما استرس بدهد ، بنابراین سعی کنید در روزی که برای رفتن به مزون قرار داده اید تعداد مشخصی لباس امتحان کنید تا احساس سردرگمی در شما به وجود نیاید .

بعد از پرو تعدادی لباس عروس برای خودتان استراحت قائل شوید تا بتوانید روی گزینه هایی را که پرو کرده اید فکر کنید .

مسئله انتخاب لباس عروس با هزینه ای که شما در نظر گرفته اید بسیار حائز اهمیت میباشد ، بنابراین در صورت مراجعه به مزون در مورد هزینه ای که در نظر گرفتید هم با فروشنده و مشاور صادق باشید در این صورت فروشنده لباس هایی را که با بودجه در نظر گرفته شما تناسب دارد به شما معرفی می کند ، یادتان باشد هرگز لباس هایی را که با بودجه شما تطابق ندارد امتحان نکنید در این صورت ممکن است شما از لباس عروسی که هزینه بسیار بالاتری از آنچه شما در نظر دارید داشته باشد و شما از آن مدل‌لباس‌عروس خوشتان بیاید و در این صورت که شما نمی توانید آن را تهیه کنید احساس ناراحتی و کلافگی به شما دست دهد ، در این صورت شما سردرگمی خواهید شد و لباس های دیگری به چشم شما نمی آید و نمی توانید درست انتخاب کنید .

سعی کنید دقیقا لباسی را انتخاب کنید که با سایز شما تطابق دارد ، سعی کنید رژیم‌ها ورزش هایی را که برای لاغری برای عروسی در نظر گرفته اید ، خیلی قبل تر از زمان انتخاب لباس عروس عملی کنید ، در این صورت شما به سایز ثابتی رسیده و نیازی به باز یا بسته کردن درزها و یا تنگ و  گشاد کردن لباس عروس نخواهید داشت .

در هنگام مراجعه به مزون لباس عروس سعی کنید افراد بسیار کمی را با خود همراه ببرید ، زیرا تعداد بیشتر همراهی باعث می‌شود که آنها سلیقه‌های متفاوتی را ارائه بدهند و شما در انتخاب گیج تر شوید ،

سعی کنید یک یا دو دوست بسیار نزدیک که سلیقه های خوبی نیز در انتخاب دارند و به علایق شما نیز احترام می گذارند همراه داشته باشید .

زمان نیز بسیار حائز اهمیت است و سعی کنید زمان مناسبی را برای دوخت و خرید لباس عروس در نظر بگیرید در صورتی که شما لباس عروسی برای زمان محدود تری سفارش دهید ، این سفارش سفارش فوری حساب می‌شود و هزینه‌های بیشتری را برای شما دارد .

این تفکر را که اگر بودجه کم برای لباس عروس داشته باشید انتخاب های محدود تر و پایین تر از مدلی را که در نظر دارید خواهید داشت بسیار اشتباه است ، در واقع مهمترین عامل طراح لباس می باشد که می تواند با هزینه کمتر و انتخاب پارچه های سبک تر ، مدل و کیفیت بسیار مناسبی از لباس عروس را به شما ارائه دهد .